به دنبال اعلام تشکیل شورای شرکای دوره انتقالی سودان توسط رئیس شورای حاکمیتی این کشور، ائتلاف “گروه‌های آزادی و تغییر” خواستار لغو این شورا شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، ائتلاف موسوم به “گروه‌های آزادی و تغییر” که از گروه‌های اپوزیسیون این کشور محسوب می‌شود، در بیانیه‌ای خواستار لغو دستور صادر شده توسط عبدالفتاح البرهان، رئیس شورای حاکمیتی سودان مبنی بر تشکیل شورای شرکای دوره انتقالی این کشور شد.

در بیانیه این ائتلاف آمده است: این شورا فاقد هرگونه اختیارات اجرایی و قانونی است و نباید بر نهادهایی که طبق سند قانون اساسی تشکیل شده‌اند تأثیر بگذارد و اختیارات آنها را نقض کند.

ائتلاف گروه‌های آزادی و تغییر در ادامه بیانیه خود تأکید کرد: مصوبه صادر شده توسط رئیس شورای حاکمیتی با اختیارات مندرج در آن مغایرت دارد و پیش از صدور آن به گروه‌های آزادی و تغییر ارائه نشده است.

عبدالفتاح البرهان پنجشنبه گذشته دستور تشکیل شورای شرکای دوره انتقالی به ریاست خودش و عضویت ۲۷ نفر دیگر را صادر کرد. اعضای این شورا از نظامیان و ائتلاف گروه‌های آزادی و تغییر و برخی جنبش‌های مسلح است.

این شورا صلاحیت هدایت دوره انتقالی در راستای خدمت به منافع عالی سودان ، حل و فصل اختلافات میان طرف‌های مختلف، فراهم کردن زمینه به ثمر رساندن دوره انتقالی و انجام وظایف خود طبق منشور قانون اساسی و توافق صلح جوبا را به عهده دارد.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا