ایسنا/قم رئیس جهاددانشگاهی واحد استان قم روحیه دانشجویی که سرشاز از خلاقیت و کار مخلصانه است را برگ برنده کشور در همه عرصه ها و یکی از ارکان قدرت ملی دانست.

دکتر محمد حیدری در گفت وگو با ایسنا با تهینت روز ۱۶ آذر روز دانشجو و سالروز تاسیس خبرگزاری ایسنا، گفت: در این روزچند تن از دانشجویان نخبه کشور جان خود را برای استقلال و آرمان آزادی خواهی ملت ایران فدا کردند و پس از آن در نهضت اسلامی امام راحل دانشجویان جوان ما بار دیگر به صحنه آمدند و برگ زرین دیگری از تاریخ پرافتخار ایران را رقم زند.

وی افزود: پس از انقلاب اسلامی نیز امام راحل که علاقه وافری به جوانان و دانشجویان داشتند و همیشه این قشر را مورد تفقد خود قرار می دادند و ایجاد نهادی به نام جهاددانشگاهی برآیند و مصداق واقعی این نگاه حکیمانه و پدرانه به نسل جوان کشور بود. دانشجویان ما در دوران جنگ با علم و تخصص خود د رکنار تعهد و روحیه بسیجی و جهادی وارد عمل شدند و توانستند با نیروی علم و تقوا و شجاعت مثال زدنی خود حصرهای ظالمانه علمی و فنی و نظامی دشمن را بکشنند.

وی تصریح کرد: خاطرات بسیاری از حماسه آفرینی جوانان متخصص و دانشجو در زمان جنگ وجود دارد که اگر نسل جوان امروز با این رشادت ها آشنا شود قطعا نقش مهمی در فعالیت های آنها خواهد داشت. همین امروز نیز جوانان دانشجوی ما بودند که توانستند میله های فولادین محاصره ددمنشانه اقتصادی و علمی و فناوری و.. دشمن علیه ملت ایران را بشکنند و در سخت ترین روزهای کشور به یاری انقلاب و کشور و مردم شتافتند.

رئیس جهاددانشگاهی واحد استان قم بیان کرد: یکی از مهمترین نهادهایی که پس از انقلاب اسلامی ماوا و محل حضور و بروز استعدادهای نخبگان دانشجویی کشور بود، جهاددانشگاهی است که از موالید خوشنام و مبارک انقلاب اسلامی است. این نهاد مبارک توانسته است با توان علمی بالای دانشجویان و عزم راسخ فعالان دانشجو و اساتید خود به مرزهای علم در بسیاری از شاخه های علمی دست یابد و کشور رااز وابستگی به غرب و شرق نجات دهد.

وی گفت: تاسیس خبرگزاری ایسنا نیز از جمله اقدامات بسیار مهم این نهاد انقلابی بود که اولین رسانه مستقل کشور را با حضور گسترده دانشجویان شکل داد که این رسانه امروز توانسته دامنه نفوذ خود را در عرصه های مختلف توسعه دهد و به یکی از بهترین مراکز تولید و نشر خبر در کشور و منطقه تبدیل شود.

حیدری بیان کرد: هرگاه روحیه دانشجویی که روحیه مطالبه گر، جهادگر، کار مخلصانه، هدفمند، همراه با شور و نشاط و تدبیر است در امورات مختلف ما ساری و جاری شد، موفقیت های عظیمی به دست آوردیم که از جمله آنها می توان به فعالیت های بزرگ فنی و مهندسی و نظامی در جنگ و پس از آن اشاره کرد. توسعه فعالیت های دفاعی کشور با حضور همین دانشجویان و اساتید شکل گرفت که امروز به خاری در چشم دشمنان انقلاب ما مبدل شده است.

وی گفت: نباید روز دانشجو را با مسایلی چون حزب گرایی انحرافی و سیاست زدگی آلود بلکه آنچه دانشجویان باید با خود داشته باشند روحیه خدمت به کشور و مردم و تعهد انقلابی به آحاد مختلف ملت و رفع نیازهای علمی، فکری، فرهنگی، فنی و… مملکت اسلامی است. در واقع این روحیه مخلصانه و شجاعانه دانشجویی برگ برنده کشور در مواجهه با همه مشکلات است. دانشجویان یکی از ارکان مهم قدرت ملی به شمارمی روند.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا