ایسنا/مرکزی رییس کل دادگستری استان مرکزی بر ضرورت راه اندازی کارگروه علمی پژوهشی در استان به منظور شناسایی و رفع مشکلات استان تاکید کرد.

سید عبدالمهدی موسوی روز یکشنبه ۱۶ آذرماه در مراسم گرامیداشت روز دانشجو در مراسم تجلیل از دانشجویان برتر دانشگاه علمی کاربردی قوه قضائیه استان مرکزی اظهار کرد: شرافت و فضیلت علم امروزه بر کسی پوشیده نیست و در مبانی دینی بر آن بسیار تاکید شده و در واقع، دین برای علم و اندیشه ارزش بالایی قائل شده است.

وی افزود: در علوم نظامی و هسته ای پیشرفت های زیادی حاصل شده و به همین سبب دشمنان به دنبال حذف ما هستند، همجنین دشمن در صدد حذف کسانی است که این اقتدار نظامی را خلق کرده‌اند و می‌کوشند مانع تلاش علمی آنان شوند، بنابراین باید فعالیت‌های دانش محور در همه حوزه‌ها تداوم یابد.

رییس کل دادگستری استان مرکزی تصریح کرد: دانشگاه مبدا تحولات است و برای ایجاد تغییر و تحول باید فعالیت از مجامع علمی آغاز شود، همچنین باید به سمت کیفی سازی در حرکت بود.

موسوی ادامه داد: انتظار می رود در استان مرکزی کارگروه علمی پژوهشی دانشجویی راه اندازی شود چراکه فعالیت دانش‌بنیانی این کارگروه از سوی دانشجویان و محققان می‌تواند کمک شایانی در جهت شناسایی مشکلات و کاهش جرایم داشته باشد.

وی اضافه کرد: استان مرکزی در بخش‌های مختلف از جمله صنعت با چالش‌هایی مواجه است که با استفاده از کارگروه‌های علمی و پژوهشی در حوزه های مختلف از جمله اقتصادی می‌توان مشکلات را برطرف کرد.

به گزارش ایسنا، در این نشست تعدادی از دانشجویان که رتبه‌های برتر دانشگاهی، علمی و فرهنگی را کسب کرده اند، تجلیل شدند.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا