یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که ضروری و لازم است که در این ایام برای حفظ سلامتی خانواده و جامعه خود از رفتن به دورهمی ها به ویژه در شب یلدا پرهیز کنیم. 

کمال حسین پور در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به ضرورت عدم برگزاری دورهمی ها و رعایت پروتکل های بهداشتی، بیان کرد: این روزها شاهد هستیم با اعمال محدودیت های دو هفته ای در سرتاسر کشور آمار مبتلایان و فوت شدگان بر اثر کرونا روبه کاهش است. خوش بختانه توانستیم در این بازه موج سوم این بیماری را مدیریت کنیم. اما همان طوری که همه کارشناسان معتقدند برگزاری دورهمی ها به ویژه در شب یلدا می تواند مجددا روند کنترل را دچار اختلال کرده و ما را درگیر موج چهارم این بیماری کند.

وی در ادامه اظهار کرد: تنها راه مقابله با این ویروس مراعات خودمان است. ضروری و لازم است که در این ایام برای حفظ سلامتی خانواده و جامعه خود از رفتن به دورهمی ها به ویژه در شب یلدا پرهیز کنیم. تجربه ثابت کرده که غلبه بر این بیماری به همکاری مردم بستگی دارد.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس تصریح کرد: رفتن به مهمانی در شب یلدا می تواند موج چهارم این بیماری در کشور کلید بخورد. از سوی دیگر لازم است در بحث تولید واکسن گام های جدی برداشته شود. در ستاد اجرایی فرمان امام گام هایی برداشته شده؛ وزارت بهداشت نیز به این موضوع باجدیت ورود داشته است.

وی در ادامه تاکید کرد: ان شاءالله با اتخاذ تدابیر و تصمیمات صحیح کرونا شاهد تامین واکسن در آینده ای نه چندان دور برای نجات مردم از شر این ویروس باشیم. ستاد ملی کرونا باید این موضوع را دنبال کند.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا