ایسنا/اصفهان نماینده مردم نطنز در مجلس شورای اسلامی گفت: محرومیت‌زدایی، معیشت مردم و تولید در کشور سه مؤلفه‌ای هستند که در بودجه سال ۱۴۰۰ باید مورد توجه جدی قرار بگیرند.

رحمت‌الله فیروزی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص اینکه کدام مؤلفه‌ها باید در بودجه سال ۱۴۰۰ مورد نظر قرار بگیرد، اظهار کرد: محرومیت‌زدایی، معیشت مردم و تولید در کشور سه مؤلفه‌ای هستند که در بودجه باید مورد توجه جدی قرار بگیرند تا بسیاری از مشکلات کشور حل شود.

وی افزود: اگر سرمایه‌گذاری در تولید رونق بگیرد اشتغال متحول می‌شود. به همین دلیل باید با ارائه تسهیلات لازم برای سرمایه‌گذاران، رفع موانع تولید و کم کردن بروکراسی‌های اداری سرمایه‌گذاران را تشویق به سرمایه‌گذاری در تولید کنیم.

این عضو کمیسیون عمران در مجلس، گفت: نکته بعدی توجه خاص به معیشت مردم و رفع گرانی‌ها است تا به زندگی مردم فشار وارد نشود. در خصوص محرومیت‌زدایی نیز باید نقاط محروم به خوبی شناسایی شوند و نیازهای اولیه آنان از قبل برق، آب، گاز و جاده مورد توجه جدی قرار بگیرند.

فیروزی تصریح کرد: عدالت اجتماعی و تناسب در توزیع امکانات باید در سراسر کشور محقق شود. همچنین کالاهای اساسی که مورد نیاز اولیه مردم است باید مورد توجه قرار بگیرد تا مردم برای تأمین این کالاها دچار مشکل نشوند.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا