سرمربی تیم ملی بسکتبال ناشنوایان گفت: هر چند شرایط سختی برای کسب سهمیه و راهیابی به المپیک ناشنوایان داریم، اما ناامید نیستیم و برای حضور در جمع ۴ تیم برتر آسیا تلاش خواهیم کرد.

محمدرضا آقا کوچکی در گفت و گو با ایسنا، در ارزیابی از وضعیت بسکتبالیست های ناشنوا برای شرکت در انتخابی المپیک ناشنوایان، اظهار کرد: نخستین اردوی تیم ملی بسکتبال ناشنوایان با هدف ارزیابی و شناسایی نفرات برتر با حضور ۲۲ بازیکن در محل فدراسیون برگزار شد که در پایان این اردو، ۱۵ نفر به اردوی دوم که از یکم بهمن برگزار می شود، دعوت شدند.

وی گفت: با توجه به توقف فعالیت تیم بسکتبال ناشنوایان در چند سال گذشته، با استعدادیابی و شناسایی نفرات جوانتر و شاخص تلاش کردیم دوباره این تیم را احیا کنیم.

آقا کوچکی اضافه کرد: برای گزینش بهترین نفرات جهت شرکت در انتخابی المپیک، ۴ مرحله اردو تا پایان سال پیش بینی شده که در هر مرحله با دعوت از چند بازیکن جوان و ارزیابی آنها از نظر آمادگی بدنی و تکنیک و تاکتیک، سعی داریم تیم منتخب خود را از بین بازیکنان جوان و باتجربه تیم مشخص کنیم.

سرمربی تیم ملی بسکتبال ناشنوایان در پاسخ به این پرسش که با توجه به توزیع تنها ۲ سهمیه در انتخابی المپیک، تیم ایران چقدر شانس کسب سهمیه دارد، افزود: تلاش بر این است که جزو ۴ تیم برتر آسیا قرار بگیریم و سپس  به عنوان یکی از دو تیم آسیا سهمیه ورودی را کسب کنیم. البته با حضور تیم های قدرتمندی همچون استرالیا، چین تایپه، چین و ژاپن ۴ تیم برتر آسیا در بسکتبال ناشنوایان کار سختی در انتخابی خواهیم داشت، اما ناامید  نیستیم.
وی در پایان زمان برگزاری دومین اردوی تیم ملی بسکتبال ناشنوایان را از یکم تا دهم بهمن در محل فدراسیون عنوان کرد.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا