قطر از حضور در مسابقات هندبال قهرمانی زنان آسیا انصراف داد.

به گزارش ایسنا، مسابقات هندبال قهرمانی زنان آسیا قرار بود از ۲۴ شهریور به میزبانی اردن و با حضور ۱۲ تیم در دو گروه استارت بخورد اما به فاصله چند روز مانده تا آغاز مسابقات کنفدراسیون آسیا از انصراف  قطر خبر داد.

حال طبق اعلام کنفدراسیون آسیا این مسابقات با ۱۱ تیم در دو گروه انجام خواهد شد. در گروه A کشورهای کره جنوبی، سنگاپور، هنگ کنگ، قزاقستان و ازبکستان حضور دارند و در گروه B ایران با اردن، ژاپن، کویت، سوریه و فلسطین همگروه است. 

پیش از این نیز دو تیم هند و افغانستان از حضور در این مسابقات انصراف داده بودند که سوریه و فلسطین جایگزین این دو کشور شدند. اکنون نیز قطر از حضور در این مسابقات انصراف داده است. با این انصراف برنامه مسابقات در گروه B دستخوش تغییر شده است. 

پیش از این کنفدراسیون آسیا اعلام کرده بود که در صورت حضور ۱۲ تیم در این مسابقات ۶ سهمیه جهانی توزیع خواهد شد که باید دید در نهایت چند سهمیه جهانی توزیع خواهد شد؟

هجدهمین دوره از مسابقات هندبال قهرمانی زنان آسیا از ۲۴ شهریور تا ۳ مهر به میزبانی اردن انجام می‌شود. تیم ملی هندبال زنان ایران فردا دوشنبه با ۱۸ ورزشکار عازم این مسابقات خواهد شد. 
انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا