وزیر نفت امارات متحده عربی در اظهاراتی گفت نیازی وجود ندارد اوپک پلاس توافق تولید فعلی خود را تغییر دهد.

به گزارش ایسنا، اظهارات سهیل المزروعی مشابه دیدگاه همتای عراقی وی است که روز یکشنبه گفت: اگر اوپک پلاس برنامه تولید فعلی خود را حفظ کند، بازار در سه ماهه نخست سال میلادی آینده متوازن می ماند و قیمت نفت در حدود ۷۰ دلار در هر بشکه خواهد بود.

اعضای این گروه که شامل ۲۳ کشور تولیدکننده نفت است، توافق کرده اند از اوت تا دسامبر هر ماه جمعا ۴۰۰ هزار بشکه در روز به تولیدشان اضافه کنند.

دو منبع آگاه به رویترز اظهار کردند: نرخ پایبندی اوپک پلاس به توافق محدودیت عرضه از ۱۰۹ درصد در ژوییه به ۱۱۶ درصد در اوت افزایش یافت.

المزروعی در کنفراتس گازتِک در دوبی گفت: ما برنامه ای داریم و روی آن کار می کنیم و دلیلی نمی بینم که چرا باید از این برنامه منحرف شویم. اوپک نگران مازاد عرضه در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲ نیست.

احسان عبدالجبار، وزیر نفت عراق انتظار دارد اگر قیمتها در سطوح فعلی بمانند، اوپک و متحدانش برنامه افزایش تولید برای نوامبر را تصویب کنند با این حال وی گفت: هنوز زود است نتیجه نشست چهارم اکتبر وزیران اوپک پلاس معلوم شود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، نفت برنت در حال حاضر حدود ۷۵ دلار در هر بشکه معامله می شود و از ابتدای سال ۲۰۲۱ تاکنون ۴۵ درصد افزایش نشان داده است.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا