نماینده مردم رفسنجان با بیان اینکه دولت کاملا الترونیک، یک انقلاب اداری محسوب می‌شود، گفت: متأسفانه ۲۵ درصد از این ظرفیت بیشتر استفاده نمی‌کنیم. اکثر کشورهای دنیا، همه کارهای اداری‌شان الترونیک شده است.

به گزارش ایسنا، حسین جلالی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی  در تذکری شفاهی اظهار کرد: دولت کاملا الکترونیک، یک انقلاب اداری محسوب می‌شود. دولت الکترونیک بر سلامت اداری، دقت و سرعت می‌افزاید. در ایام کرونا، ضرورت این مهم بیشتر احساس می‌شد. اما ما متأسفانه ۲۵ درصد از این ظرفیت بیشتر استفاده نمی‌کنیم. اکثر کشورهای دنیا، همه کارهای اداری‌شان الترونیک شده است. این موضوع را پیگیری کنید.

این عضو مجمع نمایندگان استان کرمان در مجلس در انتقادی از در نظر گرفتن حق مأموریت برای کارمندان یا مدیرانی که سفر خارجی می‌روند، گفت: تقریبا همه چیز این افراد رایگان است. بلیطشان رایگان، هتلشان رایگان و حتی مبلغ برای بازدید از موزه‌ها و نمایشگاه‌ها در نظر گرفته می‌شود. در پایان هم حقوق بالایی برای حق مأموریت اعطا می‌شود. این وضعیت، پسندیده نیست. ما باید نظمی به ماجرای مالی مأموریت‌ها بدهیم. 

نماینده مردم رفسنجان در مجلس یازدهم در مورد صادرات خشکبار گفت: ارزش پولی صادرات خشکبار ما ۵ میلیارد دلار است. این در قالب پیمان‌سپاری ارزی با ارز نیمایی برای کشاورز و تولیدکننده و صادرکننده خسارت است. 

وی با بیان اینکه کشاورزی در مناطق کویری در حال نابودی است، گفت: آبیاری نوین و کشاورزی مکانیزه بسیار حائز اهمیت است. باغات پسته رفسنجان نیازمند مکانیزه شدن است. به مسئله اراضی ملی هم دقت کنید.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا